Historia

Firma "Fox" jest firmą rodzinną założoną w 1996 roku przez Elżbietę i Dariusza Nizio. Siedziba firmy znajdowała się wówczas przy ulicy Cichej 1, w wynajętym magazynie o powierzchni 300m2. Początki działalności handlowej to głównie pokrycia dachowe firm Lindab, Braas, Izolacja Matizol oraz akcesoria dachowe (orynnowanie, folie).
 W przeciągu trzech lat działalności oferta firmy rozszerzyła się o inne grupy materiałów budowlanych, takie jak: stolarka okienna, wełny mineralne, styropian. Zakupione zostały także dwa samochody ciężarowe do transportowania zakupionych materiałów.
 W dniu 11 sierpnia 1999 roku został otwarty nowy punkt handlowy przy ulicy Gen. Bora Komorowskiego 25, o powierzchni 700m2. Powiększono asortyment oferowanych towarów o chemię i ceramikę budowlaną, glazurę, terakotę, płyty gipsowe i akcesoria, farby zewnętrzne i elewacyjne, panele podłogowe i ścienne oraz wyposażenie łazienek (ceramika sanitarna, baterie, zlewozmywaki, kabiny prysznicowe, wanny).
 W czerwcu 2000 roku firma "Fox" została akcjonariuszem Grupy Polskie Składy Budowlane, co umożliwiło dostęp na bardzo dobrych warunkach do oferty większości producentów materiałów budowlanych liczących się na rynku polskim, a także za granicą. W październiku 2000 roku firma "Fox" zakupiła linię produkcyjną do wytwarzania blachy trapezowej powlekanej i ocynkowanej o profilu T-18.
Rok 2001 przyniósł szereg inwestycji. Jedną z większych inwestycji był zakup terenów na magazyn rozładunkowo-załadunkowy przy ul. Tarnogrodzkiej o pow. 8500m2.
 W drugim kwartale roku 2002, firma rozpoczęła rozbudowę obiektu handlowego przy ul. Gen. Bora Komorowskiego do powierzchni 1600m2 oraz rozszerzony został asortyment oferowanych wyrobów o stolarkę okienną i narzędzia budowlane wraz z akcesoriami. Rozbudowa tego obiektu nie zakończyła inwestycji na ten rok. Wraz z rozbudową obiektu handlowego wzrosła sprzedaż, a wraz z nią potrzeby transportowe, co przyczyniło się do zakupu dwóch samowyładowczych samochodów ciężarowych.
 Od początku swojej działalności firma "Fox" kładła duży nacisk na systematyczny rozwój sprzedaży na rynku lokalnym i utrzymywanie bliskich kontaktów z Klientami.
  Początek roku 2004 to okres wzmożonych zakupów materiałów budowlanych. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i zwiększeniu stawki VAT na materiały budowlane z 7% na 22%, wszystkie składy budowlane zostały oblężone przez kupujących chcących uciec przed podwyżkami. Czas do miesiąca maja zostanie zapamiętany przez wszystkich budowlańców jako okres wielkich profitów.
 Rok ten w firmie "Fox" został zakończony inwestycją polegającą na wyłożeniu kostką brukową całego obszaru magazynowego przy ul. Tarnogrodzkiej i Komorowskiego.
  Obecnie firma "Fox", to obiekt handlowy o powierzchni 1600m2, market ogólnobudowlany oferujący 40 000 pozycji magazynowych, w tym materiały konstrukcyjne, wykończenia wnętrz, ceramikę, artykuły sanitarne i hydrauliczne, elektryczne, chemię budowlaną, stolarkę drzwiową i okienną, pokrycia dachowe, narzędzia i ogród.
 Firma posiada trzy magazyny o łącznej powierzchni około 12000m2, ulokowane przy głównej siedzibie firmy, w starej siedzibie firmy oraz przy jednej z ulic wylotowych z miasta. Do dyspozycji Klientów jest specjalistyczny transport, w tym pięć samochodów samowyładowczych HDS.